Pro oftalmology

O přístroji Plusotix – řada A

Společnost Plusoptix vyvíjí přístroje na screening zraku dětí od roku 2003. Tyto přístroje značně usnadňují screening a vstupní vyšetření zraku batolat, dětí a nespolupracujících pacientů. Během vteřiny jsou změřeny obě oči zároveň či samostatně a bez nutnosti rozkapání.

Princip měření přístrojem Plusoptix je založen na excentrické fotoskiaskopii. Infračervené světlo prochází skrz zornice na sítnici. Na sítnici vzniká z odraženého světla specifický světelný obrazec daný typem refrakční vady. Z charakteru tohoto obrazce jsou následně vypočteny hodnoty sférické refrakce.

Plusoptix měří:
• refrakci (sféra, cylindr a osa),
• symetrii rohovkových odrazů (strabismus),
• průměr zornic a jejich vzdálenost.

Screeningový přístroj Plusoptix A16 a Plusoptix A12 zprostředkovávají identickou kvalitu měření. Optický systém, počítačová deska a měřící algoritmus je stejný pro oba přístroje. Zatímco přístroj Plusoptix A12 je zcela přenosný (mobilní varianta), k PlusoptixA16 je třeba připojit klávesnici a monitor (stacionární varianta). Oba přístroje vyhovují náročným požadavkům očních profesionálů, kteří pracují s dětmi.

• Neinvazivní měření ze vzdálenosti 1 metru.
• Obě oči jsou změřeny zároveň během 1 vteřiny. Přístroj umožňuje i monokulární měření.
• Děti je možné změřit už od 6 měsíců.
• Měření s přístrojem zvládne i vyškolená zdravotní sestra.
• Měření lze provést i přes brýle.
• Řada A přístroje Plusoptix je určena výhradně pro oční specialisty.

Na trhu jsou dostupné 2 varianty přístroje s těmito parametry:

Doporučený postup

V následujícím odkazu najdete doporučení, jak by se správně mělo postupovat při vyšetření přístrojem Plusoptix:

Doporučeny postup plusoptix_2014

Toto doporučení vzniklo na základě dohody odborných společností: České společnosti dětské oftalmologie a strabologie, České společnosti ortoptistek, České kontaktologické společnosti, Asociace zrakových terapeutů a Společenstva Českých optiků a optometristů a se souhlasem České oftalmologické společnosti.

Výsledný certifikát

Vzhledem k tomu, že přístroje Plusoptix řady A, jsou určeny pouze pro oční lékaře a oftalmology, je výsledný certifikát z tohoto přístroje jiný, než u přístrojů Plusoptix řady S, který je určen především pro pediatry.

Výsledek vyšetření – report z Plusoptix A12

graf

Pokud máte zájem o více informací nebo máte jakýkoliv dotaz, napište nám, prosím, na info@videris.cz.

Další informace na: videris.cz/binokularni-autorefraktor